ایزوگام به صورت معمول در رول‌های ۱۰ متری به عرض یک متر تولید و عرضه می‌شود. با توجه به ضخامت و نوع ایزوگام از جمله ایزوگام تک لایه و دولایه و ایزوگام با قیرهای دمیده و قیر پلیمری ممکن است وزن هر رول آن حدود ۴۰ کیلوگرم باشد.

با توجه به اینکه نگهداری ایزوگام در رول‌های بزرگ ممکن است هنگام حمل و نقل مشکلاتی از جهت وزن و از جهت آسیب به ایزوگام همراه بیاورد، طول ۱۰ متر برای رول ایزوگام مقداری مناسب به شمار می‌رود.

نصب ایزوگام روی بام

روش محاسبه مقدار ایزوگام مصرفی برای پوشش بام

مقدار مصرف ایزوگام دقیقا برابر سطح مورد پوشش نیست. به دلیل اینکه نصب ایزوگام باید به شکلی باشد که آب از آن عبور نکند، لازم است تا چند سانتی‌متر از لایه‌های ایزوگام که در کنار هم نصب می‌شوند، همپوشانی داشته باشند و یک لایه مقداری روی لایه‌ی کناری نصب شود.

همچنین لازم است تا مقداری لبه‌های پشت بام هم با ایزوگام پوشانده شود تا آب به زیر لایه‌های ایزوگام نفوذ نکند.

با توجه به موارد فوق، مقدار مصرف ایزوگام تقریبا ۲۰ درصد بیشتر از مقدار مساحت سطح مورد نظر خواهد بود و در نتیجه قیمت ایزوگام برای پشت بام حدود ۲۰ درصد بیشتر از مساحت آن می‌شود.

خرید و نصب ایزوگام در تهران

جهت برآورد دقیق‌تر مقدار ایزوگام مصرفی برای پوشش سطوح مختلف لازم است تا از محل نصب ایزوگام بازدید به عمل آید. برای برآورد هزینه و شرایط نصب ایزوگام روی بام با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *