رول ایزوگام به صورت معمول در ابعاد ۱ متر در ۱۰ متر تولید می‌شود. همچنین ایزوگام استاندارد معمولا ۴ میلیمتر ضخامت دارد که بسته به تعداد لایه‌ها و بسته به کاربرد و مواد اولیه که در آن استفاده شده است ممکن است مقداری کمتر یا بیشتر هم ضخامت داشته باشد.

رول ایزوگام

ایزوگام به صورت رولی فروخته می‌شود. یعنی حداقل متراژ قابل خرید ایزوگام ۱۰ متر است و قیمت ایزوگام که مشاهده می‌کنید، با ضریب ۱۰ قابل خریداری است. البته به این نکته هم باید توجه داشت که قیمت‌های اعلام شده برای ایزوگام اغلب شامل نصب هم هست و با توجه به اینکه نصب ایزوگام به تجهیزات و تجربه نیاز دارد، بیشتر خریداران، ایزوگام را همراه با نصب خریداری می‌کنند.

پوشش لایه‌های جانبی ایزوگام روی هم

نکته‌ی بعدی که هنگام خرید ایزوگام باید به آن توجه شود، این است که ایزوگام در هنگام نصب، با لایه‌های کناری همپوشانی دارد تا از نفوذ آب به زیر لایه‌های ایزوگام جلوگیری شود.

به همین دلیل مقدار ایزوگامی که باید برای نصب روی بام خریداری کنید، حدود ۲۰ درصد بیشتر از مساحتی است که قصد ایزوگام آن را دارید.

مشخصات روی ایزوگام مرغوب

یک ایزوگام مرغوب و استاندارد باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد تا بتواند به مدت لازم عمر کند و بتواند پاسخگوی نیازهای شما باشد.

ویژگی‌های رول ایزوگام مقدار معمول
اندازه رول ایزوگام ۱ متر در ۱۰ متر
وزن رول ایزوگام رول ایزوگام حدود ۴۰ کیلوگرم وزن دارد
ضخامت حدود ۲ تا ۵ میلیمتر ضخامت دارد
مقاومت کششی طول ۵۰ تا ۶۰ کیلوگرم بر ۵۰ سانتی‌متر
مقاومت کششی عرض ۳۰ تا ۳۵ کیلوگرم بر ۵۰ سانتی‌متر
مقاومت پارگی طول ۹ تا ۱۰ کیلوگرم
مقاومت پارگی عرض ۴ تا ۵ کیلوگرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *