انتخاب زمان نصب ایزوگام همیشه در اختیار ما نیست و به دلیل خرابی عایق قبلی یا در هنگامی که در حال تعمیرات یا ساخت ساختمان هستیم، ممکن است به نصب ایزوگام نیاز پیدا کنیم. با این حال اگر انجام نصب ایزوگام در زمان مناسب به انجام برسد، مزایایی را به دست می‌آوریم که ارزش آن را دارد.

نصب ایزوگام فویل دار

نصب ایزوگام به چه شرایطی نیاز دارد ؟

برای نصب ایزوگام، سطح زیرین باید به طور کامل خشک باشد و دمای هوا نیز در محدوده‌ای باشد که نه بسیار سرد و بسیار گرم باشد. بارش باران و برف پیش از نصب ایزوگام و پس از نصب آن هم می‌تواند کیفیت ایزوگام را کاهش دهد.

بنابراین در هنگام تصمیم‌گیری برای نصب ایزوگام باید به این نکات توجه کافی را داشته باشیم.

چه زمانی برای نصب ایزوگام بهتر است ؟

با توجه به نکاتی که در بخش قبلی گفته شد، اواخر بهار و ابتدای تابستان و انتهای تابستان بهترین زمان برای نصب ایزوگام است. در این دوره‌ی زمانی، کمترین میزان بارش باران وجود دارد و دمای هوا نیز نسبتا معتدل است. گرمای زیاد باعث می‌شود تا قیر ایزوگام نتواند به موقع سخت شود و چسبندگی لازم را پیدا کند. و همچنین سردی هوا نیز مانع ذوب شدن کافی قیر ایزوگام برای ایجاد چسبندگی کافی است.

وجود رطوبت در هنگام نصب ایزوگام مشکلی جدی به حساب می‌آید و باعث طبله کردن ایزوگام پس از نصب یا چسبندگی ضعیف ایزوگام به سطح خواهد شد.

در زمان‌های نامناسب چه کاری باید انجام بدهیم ؟

اگر ناچار هستید در زمانی که شرایط مناسب نیست، کار ایزوگام را انجام بدهید، نکته‌ای که ضروری است این است که حداقل تا خشک شدن شرایط جوی باید منتظر بمانید. در زمان بارش باران و برف امکان اجرای ایزوگام وجود ندارد.

در زمان سردی زیاد یا در مناطقی که سرمای هوا زیاد است از انواع ویژه‌ای از ایزوگام که به ایزوگام سردسیری مشهور است استفاده می‌شود. این نوع ایزوگام در دمای کمتری ذوب می‌شود و در برابر سرمای هوا دیرتر خشک می‌شود و کمتر آسیب می‌بیند.

همچنین در دمای زیاد هوا، از ایزوگام گرمسیری استفاده می‌شود. این نوع ایزوگام هم در دمای بالاتری ذوب می‌شود و در عوض نسبت به سرمای هوا حساس‌تر است.

دقت بیشتر در زمان سردی و گرمی هوا

نصب ایزوگام در شرایط سرما و گرما به دقت بیشتری نیاز دارد تا چسبندگی و کیفیت کار نهایی آن طور که انتظار می‌رود، به انجام برسد. با یک اجرای نامناسب در شرایط جوی بد، کیفیت کار نهایی آسیب قابل توجهی را تجربه خواهد کرد.

خرید و نصب ایزوگام در تهران

برای مشاوره نصب ایزوگام و بازدید و خرید و نصب ایزوگام در تهران و حومه، کافی است با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *