چسب ایزوگام ماده‌ای پلیمری است که برای ترمیم ایزوگام قدیمی نصب شده روی بام استفاده می‌شود یا برای بهبود چسبندگی ایزوگام روی سطوح از آن استفاده می‌شود.

هنگامی که ایزوگام پس از چندین سال استفاده مستهلک می‌شود یا آسیب می‌بیند یا چسبندگی آن به سطح زیرین از بین می‌رود، با استفاده از چسب ایزوگام می‌توان محل‌های آسیب‌دیده را ترمیم نمود.

زیرسازی ایزوگام

برای استفاده از چسب ایزوگام لازم است تا نصاب ایزوگام با انواع این چسب و شیوه‌ی کاربرد آن آشنا باشد. زیرا استفاده‌ی غیراصولی از چسب ایزوگام سبب می‌شود تا این ماده زودتر از زمان مورد نظر خشک شود یا محل‌هایی که باید به خوبی عایق‌کاری و پوشش داده شوند، ترمیم نشده باقی بمانند.

چسب ایزوگام در چه شرایطی توصیه می‌شود ؟

بسته به اینکه شرایط ایزوگام قدیمی به چه صورت باشد و امکان ترمیم آن وجود داشته باشد یا نه، لازم است تا تصمیم مناسب اتخاذ شود. برای تصمیم‌گیری بهینه در این مورد ابتدا باید محل و پوشش قبلی به طور کامل بررسی شود تا یکی از گزینه‌های زیر انتخاب و اجرا شوند:

  1. ترمیم ایزوگام با چسباندن لایه‌ی جدید ایزوگام
  2. ترمیم ایزوگام با استفاده از چسب ایزوگام
  3. جداکردن ایزوگام قدیمی و نصب ایزوگام مجدد

مواد دیگر برای نصب ایزوگام

علاوه بر چسب ایزوگام، گزینه‌های دیگری نیز وجود دارند که بسته به شرایط و کاربردهای مورد نیاز ممکن است توسط نصاب ایزوگام توصیه شوند:

  1. پرایمر ایزوگام
  2. ایزوگام خود چسب
  3. استفاده از قیر برای زیرسازی ایزوگام
  4. عایق‌های پلیمری

انتخاب اینکه برای نصب ایزوگام از چه ماده‌ی کمکی با چه شرایطی استفاده شود به تجربه و مهارت پرسنل نصب ایزوگام وابسته است.

مشاوره و خرید و نصب ایزوگام

برای بررسی وضعیت محل نصب ایزوگام و انتخاب بهترین روش‌های کمکی که به افزایش عمر ایزوگام و چسبندگی آن به سطح کمک می‌کنند، با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *