ایزوگام علاوه بر بام و سرویس‌های بهداشتی و بخش‌های دیگر داخلی ساختمان، گاهی برای پوشش قسمت بیرونی دیوارها نیز کاربرد دارد. استفاده از ایزوگام فویل‌دار یا براق در بخش بیرونی ساختمان در برخی نقاط کشور که باران زیاد باعث آسیب دیدن ساختمان می‌شود، متداول است. همچنین ایزوگام فویل‌دار باعث کاهش جذب گرمای خورشید در فصل تابستان می‌شود.

نصب ایزوگام روی دیوار

هدف از نصب ایزوگام روی دیوار چیست ؟

ایزوگام روی دیوار علاوه بر اینکه باعث جلوگیری از نفوذ رطوبت از دیوارهای جانبی ساختمان می‌شود، همچنین به دلیل استفاده از ایزوگام فویل‌دار، تابش نور خورشید نیز روی دیوارهای ساختمان منعکس شده و باعث کاهش جذب گرمای هوا در فصل تابستان می‌شود و در نتیجه نیاز به مصرف انرژی در فصل تابستان برای خنک‌کردن ساختمان کاهش پیدا می‌کند.

خطرات استفاده از ایزوگام روی دیوارها

ایزوگام به دلیل اینکه از مواد نفتی ساخته می‌شود، در صورت رخداد آتش‌سوزی، می‌تواند آتش را به قسمت‌های دیگر ساختمان منتقل کند. به همین دلیل در استفاده از ایزوگام برای عایق‌کاری دیوارهای ساختمان، نکات ایمنی لازم باید رعایت شود. از آن جمله، بهتر است ایزوگام در بخش‌هایی از دیوارها ساختمان استفاده شود که پنجره‌ها واقع نشده‌اند و خطر انتقال آتش‌سوزی از این طریق کاهش پیدا کند.

بنابراین بهتر است پیش از تصمیم‌گیری به نصب ایزوگام روی دیوارها به ملاحظات امنیتی و حفاظتی ساختمان توجه لازم را مبذول نمایید.

نصب ایزوگام دیوار در چه مناطقی انجام می‌شود ؟

نصب ایزوگام روی دیوارها معمولا با سه هدف در مناطق مختلف کشور به انجام می‌رسد.

  1. نصب ایزوگام برای جلوگیری از نفوذ رطوبت در مناطق بسیار پر باران
  2. نصب ایزوگام در مناطق با گرمای زیاد آفتاب برای کاهش جذب گرمای تابشی خورشید
  3. نصب ایزوگام در بخش‌های جانبی از ساختمان به عنوان نمای ارزان‌قیمت و سریع

طریقه نصب ایزوگام روی دیوار

نصب ایزوگام همیشه به دقت بالا برای جلوگیری از نشت آب نیازمند است. این دقت در هنگام نصب ایزوگام روی دیوار بیشتر است. زیرا به دلیل زاویه‌ی عمودی، اگر چسبندگی کافی بین دیوار و ایزوگام وجود نداشته باشد، باعث نفوذ آب و ایجاد خطرهای دیگر می‌شود.

به دلیل اهمیت بیشتر نصب ایزوگام روی دیوار، می‌بایست از ایزوگام‌های با کیفیت بالا و دارای چسبندگی بیشتر استفاده شود. همچنین لازم است تا سطح دیوار پیش از نصب ایزوگام به خوبی بررسی شود تا اگر ترک یا ناهمواری وجود دارد به خوبی برطرف شود. ممکن است لازم شود پیش از نصب ایزوگام روی دیوار، از پرایمر ایزوگام یا چسب ایزوگام در مناطقی از آن استفاده شود.

در استفاده از شعله برای نرم کردن لایه‌ی قیری ایزوگام نیز مقدار کافی از حرارت باید ایجاد شود تا ایزوگام به خوبی به دیوار و لایه‌های کناری چسبندگی پیدا کند. در نصب ایزوگام روی دیوار لازم است تا داربست با دقت و امنیت لازم نصب شده باشد و ایزوگام از بالا به پایین و با نظم کافی در نوارهای موازی چسبانده شود. همچنین حضور تعداد نیروهای کافی برای حمل و نقل و نصب و امنیت پرسنل نصب ایزوگام ضروری است.

سفارش  و قیمت نصب ایزوگام روی دیوار

قیمت ایزوگام پس از بررسی شرایط ساختمان و نوع ایزوگام مصرفی برای نصب روی دیوار قابل اعلام می‌باشد. برای سفارش نصب ایزوگام روی دیوار با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *