ایزوگام عایقی چند لایه است که به صورت صنعتی برای پوشش لایه‌های بیرونی و داخلی ساختمان جهت جلوگیری از نفوذ رطوبت ساخته می‌شود. ایزوگام در رول‌های ۱۰ متری تولید می‌شود و با استفاده از شعله و گرم کردن، روی سطوح چسبانده می‌شود.

ایزوگام در انواع مختلفی تولید می‌شود. شناخته‌شده ترین نوع ایزوگام، ایزوگام دولایه با فویل است که به دلیل داشتن لایه‌ی محافظ بیرونی، قابلیت مقاومت در برابر اشعه ماورای بنفش خورشید را دارد و می‌تواند بدون نیاز به روکش اضافی، مستقیم روی بام نصب شود.

ایزوگام

ایزوگام به آسانی و در زمان کوتاه قابل نصب است و مانند روش‌های سنتی مثل قیرگونی، آلودگی و خطرات در هنگام نصب را ندارد.

ترمیم آسان ایزوگام

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم ایزوگام، قابلیت ترمیم آسان است. بخش‌های آسیب دیده‌ی ایزوگام می‌تواند از بام جدا شود و لایه‌های جدید جایگزین آن شود. همچنین ممکن است تا در بخش‌هایی، ایزوگام جدید روی ایزوگام قدیمی نصب شود.

استفاده‌ی روزافزون از ایزوگام

با توجه به مزایای متعددی که ایزوگام برای مصرف کنندگان به دنبال دارد، مصرف آن نسبت به گذشته روز به روز در حال افزایش است. از جمله دلایلی که باعث می‌شود ایزوگام بیشتر از قبل مورد استفاده قرار بگیرد، این است که قیمت ایزوگام نسبت به کارایی و دوامی که دارد، بسیار مناسب است و با کمترین هزینه می‌توانید بام و دیوارهای ساختمان را در مقابل نفوذ آب و رطوبت برف و باران حفاظت نمایید.

کاربردهای ایزوگام

ایزوگام اغلب برای پوشش بام ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد ولی این تنها کاربرد ایزوگام نیست و در محل‌های دیگری از جمله موارد زیر از گونه‌های مختلف ایزوگام برای عایق‌کاری استفاده می‌شود.

 1. پوشش دیوارهای ساختمان در محل‌های پرباران
 2. پوشش لوله‌های انتقال گاز و آب و نفت
 3. پوشش پایه‌ی پل‌ها و فوندانسیون ساختمان
 4. عایق‌کاری سرویس‌های بهداشتی و حمام و آشپزخانه
 5. پوشش کانال‌های انتقال آب و کشاورزی
 6. پوشش استخرهای آب تفریحی و کشاورزی

انواع ایزوگام

ایزوگا در انواع و کاربردهای مختلفی تولید و عرضه می‌شود:

 1. ایزوگام سردسیری و گرمسیری
 2. ایزوگام تک‌لایه و دولایه
 3. ایزوگام فویل‌دار و بدون فویل
 4. ایزوگام شنی یا سنگ‌ریزه‌ای
 5. ایزوگام طرح‌دار یا ساده
 6. ایزوگام با قیر طبیعی یا مواد پلیمری

برای انتخاب بهترین ایزوگام جهت نصب در محل عایق‌کاری، با متخصصان ما مشاوره نمایید.

خرید و نصب ایزوگام

برای مشاوره و برآورد و بازدید محل جهت نصب ایزوگام از بهترین برندهای استاندارد و با کیفیت، با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما برای بازدید و نصب ایزوگام با شما هماهنگی‌های لازم را انجام خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *