نصب ایزوگام به سطحی نیاز دارد که چسبندگی کافی را ایجاد کند و از جدا شدن ایزوگام در شرایط جوی مختلف و فشارهای فیزیکی جلوگیری شود. به همین دلیل لازم است تا قبل از اقدام برای نصب ایزوگام، زیرسازی مناسب به انجام برسد.

یکی از موادی که برای زیرسازی ایزوگام مورد استفاده قرار می‌گیرد، پرایمر ایزوگام است. این ماده به صورت مایع و به فروش می‌رسد. انواع قدیمی پرایمر ایزوگام با استفاده از بنزین قابلیت رقیق‌سازی داشتند ولی انواع جدید آن را به آسانی با استفاده از آب می‌توان رقیق کرد و با برس روی سطح پخش نمود.

پرایمر ایزوگام

کاربرد پرایمر ایزوگام

پرایمر ایزوگام برای دو هدف استفاده می‌شود

  1. ایجاد سطح صاف و تمیز برای چسبندگی ایزوگام
  2. تقویت عایق‌کاری چون خود به عنوان یک عایق رطوبتی عملکرد دارد

از پرایمر ایزوگام علاوه بر پوشش سطح زیرین ایزوگام می‌توان به تنهایی برای پوشش پی ساختمان‌ها یا سطوح سیمانی مدفون در خاک استفاده کرد.

استفاده از پرایمر ایزوگام

پرایمر ایزوگام را پس از پخش کردن و پوشش کامل سطح، به مدت ۱۲ ساعت رها می‌کنیم تا کاملا خشک شود. سپس می‌توانیم ایزوگام را روی آن نصب کنیم. همچنین از پرایمر برای تقویت ایزولاسیون در محل‌هایی که ایزوگام به خوبی نمی‌تواند زاویه‌های موجود را پوشش دهد و چسبندگی کافی ایجاد کند، استفاده می‌کنیم.

پرایمر ایزوگام ماده‌ای است که پس از خشک شدن به آسانی قابل پاک‌سازی نیست. اگر هنگام استفاده از پرایمر ایزوگام دست یا لباس‌ها به آن آلوده شوند، فوری و پیش از خشک شدن باید آن را پاک کنیم تا با مشکلات بعدی روبرو نشویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *