مصالح ساختمانی اغلب توانایی لازم برای جلوگیری از نفوذ رطوبت باران را ندارند و لازم است تا با روش‌های مختلف از ورود آب باران به داخل ساختمان جلوگیری شود.

نصب ایزوگام فویل دار

از گذشته تا به حال روش‌های متنوعی برای این کار ابداع شده‌اند که هر یک دارای مزایا و معایبی هستند. برخی از عواملی که در انتخاب بهترین روش برای جلوگیری از چکه کردن سقف ساختمان وجود دارند شامل این نکات می‌باشند:

  1. قیمت تمام شده
  2. عمر عایق
  3. آسانی نصب و اجرای عایق‌کاری
  4. آلودگی محیط زیست
  5. امکان نصب روی مصالح ساختمانی
  6. میزان مقاومت در برابر عوارض مختلف از جمله سرما و گرما و فشار و …

چه عایق‌هایی برای جلوگیری از چکه وجود دارد ؟

۱- ایزوگام

در حال حاضر ایزوگام یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای عایق‌کاری و ایزولاسیون ساختمان به شمار می‌رود. مزایای متعدد ایزوگام باعث می‌شود تا از آن در عایق‌کاری بام و دیوارها و پی ساختمان و کاربردهای دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در دسترس بودن قیر طبیعی و قیر مصنوعی در ایران نیز یکی از عواملی است که تولید ایزوگام را آسان و به صرفه کرده است و به همین دلیل به صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۲- قیرگونی

قیرگونی دومین عایق پر استفاده در ایزولاسیون ساختمان به شمار می‌رود. این عایق با استفاده از یک یا چند لایه گونی و پوشش قیر روی آن شکل می‌گیرد. شیوه‌ی عملکرد قیرگونی مشابه ایزوگام است که به صورت دستی ایجاد شده باشد. به دلیل فرآیند دستی ایجاد قیرگونی، مهارت بیشتری برای اجرای آن مورد نیاز است و همچنین به دلیل استفاده از قیر داغ، خطرات بیشتری در زمان نصب و اجرا وجود دارد.

۳- عایق‌های پلیمری مایع

برخی عایق‌های پلیمری که به صورت مایع تولید و عرضه می‌شوند برای پوشش سطوح مختلف کاربرد دارند. این عایق‌ها پس از پخش شدن روی سطوح، حالت جامد و با استحکام به خود می‌گیرند و از نفوذ آب و چکه سقف جلوگیری می‌کنند. استفاده از این نوع عایق‌ها در برخی کاربردها مناسب است و می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد.

۴- عایق‌های ورقی

نوع دیگری از عایق‌ها وجود دارند که ساختار ورقه‌ای دارند. چیزی شبیه به یک کیسه‌ی پلاستیکی بزرگ که در قسمت‌هایی از ساختار داخلی ساختمان قرار می‌گیرند و از رد شدن آب و رطوبت جلوگیری می‌کنند. از آن جمله می‌توان به ورق‌های ژئوممبران اشاره نمود.

این ورق‌ها ممکن است به عنوان لایه‌ی بیرونی ساختمان یا داخل سازه مورد استفاده قرار بگیرند.

۵- عایق‌های نانو

برخی از مواد شیمیایی وجود دارند که پس از اختلاط با بتن قابلیت نفوذ آب را در آن از بین می‌برند. استفاده از این نوع عایق‌ها می‌تواند در برخی کاربردهای ساختمانی یا سازه‌ای مفید و مناسب باشد.

سفارش نصب ایزوگام

اگر سقف شما چکه می‌کند و قصد دارید با استفاده از ایزوگام یا قیرگونی مشکل چکه‌ی آن را برطرف نمایید. برای مشاوره و نصب ایزوگام و قیرگونی با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *